Šarmantā Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča
Par ko domājam, skatoties debesīs
Pirmais klajā ar lielā sprādziena teoriju nāca Džordžs Lemaitrē 1927. gadā. Tiesa, tikai 20. gadsimta 50. gados to sāka saukt par lielā sprādziena teoriju. Šis nosaukums ļauj iztēloties Visuma pirmsākumus kā milzīgu sprādzienu, gluži tāpat kā supernovu gadījumā (ar šo terminu apzīmē lielu, senu zvaigžņu sprādzienus).
Kāpēc japāņi tik ilgi dzīvo?
Kā nodzīvot ilgu mūžu? Tas ir mūžīgais jautājums, kas radījis milzīgu anti-age jeb pretnovecošanas industriju, kuras budžets tiek lēsts aptuveni 200 miljardu dolāru apmērā. Iespējams, ka ilga mūža noslēpums meklējams Japānā. Japānā ir vairāk nekā divi miljoni iedzīvotāju, kas pārkāpuši 90 gadu slieksni.
Ķermeņa sasaldēšana jeb krionika – vai cerība dzīvei pēc nāves?
15 visu laiku ietekmīgākās interneta vietnes
Nākotne jau ir pienākusi jeb Interesanti fakti par uzņēmumu "Tesla"
Klavierspēles lielmeistari pasaulē
Klavierēm ir liela loma klasiskajā mūzikā, uz tām var nospēlēt teju jebko. Garajos rudens un ziemas vakaros klaviermūzika lieliski iederas katrā mājā. Lai atvieglotu izvēli, kurus izpildītājus klausīties, piedāvājam iepazīties ar pasaulē augstu novērtētiem klavierspēles meistariem, kuri veiksmīgi izveidojuši starptautisku karjeru klasiskajā mūzikā.
Kādēļ cilvēki tic konspirācijas teorijām?
Viljamam Okamam noteikti būtu riebušās konspirācijas teorijas. 14. gadsimta filosofs un franciskāņu mūks izveidoja teoriju izvērtēšanas principu, ko mūsdienās pazīst ar nosaukumu "Okama asmens". Tā pamatā ir atziņa, ka vienkāršākām teorijām, ja tās atbilst empīriskiem novērojumiem, salīdzinājumā ar sarežģītākām ir dodama priekšroka.
Kādēļ nav vēlams viedtālruni uzlādēt pa nakti
Audzinātāju lielā svara dēļ atsakās no bērnudārza apmeklēšanas
Dvieļi ir daudz netīrāki, nekā domājam
Sēklu bankas – sugu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai
Kā videospēles ietekmē smadzenes
Zemes sasilšana – nenovēršama
Pat ja pilnībā tiktu apturēta siltumnīcas efekta gāzu emisiju izplatība atmosfērā, Zeme joprojām turpinātu sasilt un nākamajā gadsimtu mijā vidējā temperatūra paaugstinātos aptuveni par 1,3 grādiem pēc Celsija skalas. Savukārt, ja esošais emisiju daudzums saglabātos līdzšinējā līmenī vēl 15 gadus, 2100. gadā planēta sasiltu par 1,5 grādiem.
Pētījums: Laimīgāki tie, kas nopērk sev brīvo laiku
Pētījumā, ko vadīja pārstāvji no Britu Kolumbijas Universitātes un Hārvarda Biznesa skolas, atklāts, ka cilvēki, kas nopērk sev brīvo laiku, ir laimīgāki nekā tie, kas to nedara. "Cilvēki, kas noalgo mājas uzkopējas vai samaksā kaimiņu puikam, lai nopļauj viņu mauriņu, reizēm jūtas tā, it kā viņi slinkotu," stāsta pētījuma vadītājs Hārvarda Biznesa skolas profesors Ešlijs Vilanss.
Naoki Higašida: Autisms ļauj man ieraudzīt pasauli citādi
Vai Himalaju sāls ir vērtīgāks par parasto?
Spineru trakums pasaulē un Latvijā
Pētījums: vecāki ar dēliem un meitām komunicē atšķirīgi
Pēdējās desmitgadēs dzimumu lomas sabiedrībā piedzīvojušas pamatīgas pārmaiņas, taču tradicionālos priekšstatus par tām nav tik viegli lauzt. Nesen veiktā pētījumā, ko īstenoja Dženifera Maskaro un viņas kolēģi no Emorijas universitātes, galvenā uzmanība tika pievērsta tēviem un tam, kā viņi komunicē ar saviem bērniem.
Vai no sauļošanās ir arī kāds labums?
Dienas kļūst aizvien garākas, un daudzi cilvēki satraucas par to, vai ir labi atrasties tiešos saules staros. Pēdējā laikā bieži dzirdēts viedoklis, ka sauļošanās kaitē veselībai. Par to bieži tiek stāstīts televīzijā un radio, rakstīts žurnālu lappusēs, un ir taisnība, ka pārmērīga sauļošanās saistīta ar zināmiem riskiem.
Neierasti, bet patiesi vērtīgi padomi veselībai
Ekspertu padomi, kā labāk izgulēties
Demogrāfiskais sprādziens – pēckara paaudze
Milēniuma bērnu vecāki – X paaudze
Kā sagatavoties pārejai uz vasaras laiku
Naktī no sestdienas uz svētdienu, 26. martā plkst. 3.00, notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Lai gan pavasari gaidām ar prieku, jo laiks kļūst siltāks un dienas garākas, pāreja uz vasaras laiku daudzus mēdz izsist no līdzsvara. Veselības portāls "Health.com" apkopojis ieteikumus, kā veiksmīgāk sagatavoties laika maiņai.
Šķidrums acīs. Zinātne par raudāšanu
Pirms aptuveni 150 gadiem Čārlzs Darvins raksturoja asaras kā "bezjēdzīgas". Vēl šodien raudāšana ir viena no noslēpumainākajām mūsu ķermeņa parādībām. Ar zīdaiņiem viss ir vairāk vai mazāk skaidrs – viņi raud, lai pievērstu uzmanību un signalizētu par savām vajadzībām, ko pieaugušajiem vajadzētu apmierināt. Bet kāpēc raud pieaugušie?