Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes.

20% Latvijas iedzīvotāju atklāj, ka izjūt galvassāpes, saskaroties ar svaiga gaisa trūkumu, 15% – ar vāju gaisa ventilāciju telpās, bet katrs desmitais – uzturoties telpās ar "sliktu gaisu". Savukārt katrs piektais aptaujātais apgalvo, ka ir sastapies ar veselības problēmām, kuru izraisītājs varētu būt tieši būvniecībā vai remontā izmantotie materiāli.

Mūsu platuma grādos cilvēki vidēji līdz pat 95% no dienas pavada iekštelpās. Jo sevišķi satraucošu šo statistiku padara fakts, ka aptuveni 80% no ēkām ir paaugstināts mitruma, pelējuma, kaitīgu izgarojumu vai putekļu daudzums, kas apvienojumā arī nepietiekamu ventilāciju kļūst bīstams cilvēka veselībai.

Nereti tiek uzskatīts, ka ar lielāko gaisa piesārņojumu saskaramies, izejot uz ielas, kur gaisā virmo mašīnu izplūdes gāzes. Tomēr, kā atklāj Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš, kaitīgi savienojumi gaisā atrodami daudzās ēkās.

Mūsu platuma grādos cilvēki vidēji līdz pat 95 % dienas pavada iekštelpās. Diemžēl īpaši satraucošs šis fakts ir tāpēc, ka 80 % ēku ir paaugstināts mitruma, pelējuma, kaitīgu izgarojumu vai putekļu daudzums, kas apvienojumā ar nepietiekamu ventilāciju kļūst bīstams cilvēka veselībai. Šādos gadījumos var runāt par slimās būves sindromu.

Organisma attīrīšana ir efektīvs veids, kā uzlabot vielmaiņu, optimizēt gremošanas procesu un gūt maksimālu enerģijas lādiņu, vienlaikus zaudējot arī svaru.